Tipy pro dokonalou pedikúru

 Chcete své nohy připravit na sandálovou sezónu? Krok za krokem vám ukážeme, jak si můžete snadno udělat pedikúru sami doma.

5 kroků: Jak na domácí pedikúru

Domácí pedikúra není složitá. Potřebujete k ní ale ty správné nástroje a nezapomenout na pár důležitých kroků. Podle našeho návodu to zvládnete snadno a rychle. 

1. Koupel pro vyčištění a výživu nohou

Při mokré pedikúře začíná péče o nohy vždy koupelí. Ta nejen úžasně uvolní, ale také připraví pokožku a nehty na následné ošetření. Do koupele můžete přidat rostlinné nebo éterické oleje, které vodu obohatí o účinné látky. Vodní lázeň nohou si dopřejte asi pět minut – delší dobu nedoporučujeme, protože pokožka zvrásní a není snadné s ní pracovat. Můžete zařadit také peeling a následně nohy opatrně osušit, pozor si dejte zejména mezi prsty.

Tip: přidejte do koupele trochu soli z Mrtvého moře a olivový olej. Díky směsi oleje a soli bude pokožka pružná a velmi dobře připravena na následnou péči.

2. Odstraňte otlaky a zrohovatělou kůži

Po koupeli jsou nohy uvolněné a můžete tak snadno odstranit nevzhlednou zrohovatělou kůži. Použít můžete pedikúrní kámen nebo keramické či nerezové rašple. Rašple nebo pilníky na nohy mají obvykle hrubou a jemnou stranu. Ztvrdlou kůži odstraňte pomocí krátkých plochých tahů a vyhlaďte jemnou stranou škrabky.

Tip: Na silně zrohovatělou kůži, otlaky nebo mozoly můžete použít seřezávač kůže žiletkou.

3. Zatlačte nehtovou kůžičku

Po koupeli jemně zatlačte nehtovou kůžičku pomocí vhodného manikúrního nástroje na zatlačování nebo tyčinky ze dřeva. Pokud je potřeba, odstraňte přebytek kůžičky pomocí speciálního odstraňovače kůžičky nebo nůžtiček či kleštiček na kůžičku.  Nestříhejte příliš hluboko, v takovém případě hrozí riziko zánětu nehtového lůžka.

Nikdy neodstraňujte kůžičku běžnými nůžkami nebo nůžkami na nehty, aby se kůžička netřepila a nedošlo k zánětu. Vždy používejte nůžky či kleštičky na nehtovou kůžičku, které byly vyvinuty speciálně pro tuto velmi citlivou oblast a jsou mnohem přesnější než běžné nůžky.

4. Vytvarujte nehty

Nyní je čas na tvarování nehtů. Nejlepší jenehty stříhat nůžkami na nehty nebo speciálními pedikúrními nůžkami na silnější nehty, případně kleštěmi na nehty. Na rozdíl od nehtů na rukou není délka a tvar nehtu na nohou otázka vkusu, ale praktičnosti. Příliš dlouhé nehty jsou v uzavřených botách velmi nepohodlné a mohou vést ke zdravotním potížím.

Tip: Pilování skleněným pilníkem je vhodnou prevencí plísně nehtů.

5. Naneste masku a krém nebo pěnu

Speciální krémy na nohy hydratují, snižují riziko tvorby nových mozolů a zabraňují také nadměrnému pocení. Těžší máslo na nohy je pak ideální pro zjemnění velmi suchých a rozpraskaných chodidel.

Masky a krémy na nohy mají obzvlášť intenzivní účinek, pokud je dobře vmasírujete a necháte přes noc na ošetřených nohou v bavlněných ponožkách.

Tip: Nejsou vám příjemné klasické krémy na nohy? Objevte kouzlo krémových pěn na nohy Allpresan, které se snadno roztírají, rychle vstřebávají, a přitom jsou vysoce účinné